Bolest pohybového aparátu

Hlavní příčinou nemocí pohybového ústrojí je pracovní stereotyp a stres.

POTÍŽE SVALOVÉHO APARÁTU OHROŽUJÍ LIDI V SEDAVÝCH ZAMĚSTNÁNÍCH STEJNĚ JAKO VE FYZICKY NÁROČNÝCH PROFESÍCH. „V obou případech jsou dlouhodobě zatěžovány jen některé svalové skupiny, zatímco jiné zůstávají nevyužité. PRÁCE S POČÍTAČEM JE PŘÍČINOU problémů většiny lidí, které trápí BOLESTI ZAD V OBLASTI KRČNÍ A BEDERNÍ PÁTEŘE, BOLESTI HLAVY nebo cítí nepříjemné útlaky nervových vláken v, KARPÁLNÍM TUNELU’ V ZÁPĚSTÍ. Monotónnost pohybu způsobuje podobné problémy také při těžké manuální práci. V přetěžovaných měkkých strukturách dochází k tuhnutí, omezení rozsahu hybnosti a vzniku bolestivého neinfekčního zánětu.

NEJČASTĚJŠÍ POTÍŽE POHYBOVÉHO APARÁTU, JEJICH PŘÍZNAKY A VÝSKYT V PROFESÍCH: – SYNDROM KARPÁLNÍHO TUNELU (přetěžování zápěstí a ruky – práce s počítačovou myší, hudebníci): brnění ruky, oslabení jemné motoriky prstů, otoky prstů, tuhé zápěstí, bolest se projevuje i v klidu – TENISOVÝ/GOLFOVÝ LOKET (křečovitý úchop bez uvolnění – zedníci, zahradníci, dentisté atd.): bolest v loketním kloubu, zvyšuje se při zvedání zátěže a vystřeluje směrem k zápěstí nebo k rameni – CERVIKOKRANIÁLNÍ SYNDROM (vadné držení těla, předsunutá hlava – práce na počítači): bolesti krční páteře nebo hlavy, pískání v uších, bolest dásní či tlaková bolest za očima – BOLEST MEZI LOPATKAMI, BEDERNÍ PÁTEŘE, V KŘÍŽI, OTOKY NOHOU (napříč profesemi)

 Jak ulevit od bolesti pohybového aparátu – Kliknutím na odkaz přejdete na stránku idnes.cz, kde najdete podrobný článek o Dornově metodě, která se používá při léčbě bolestí pohybového aparátu.

nebo zavolejte na +420 607 681 185